Platnost účtu byla ukončena, web bude trvale smazán za:

Pokud chcete platnost účtu obnovit, napište nám na podpora@chytry-web-maklere.cz

Aukce nemovitostí

Aukce nemovitostí

Aukce nemovitostí

Aukce je forma prodeje nemovitosti při které kupující soutěží o nejlepší nabídku na koupi určité nemovitosti. Pro kupujícího i prodávajícího přináší řadu nezanedbatelných výhod. Nejběžnější metodou je takzvaná obálková metoda. Aukce se podle práva zásadně liší od dražby, což má dopad i na obchodní stránku prodeje. Porovnání rozdílů najdete  v článku Rozdíl mezi realitní aukcí a dražbouRozdíl mezi realitní aukcí a dražbou.

 

Aukce nemovitosti je spravedlivý a transparentní způsob prodeje v případech, kdy o koupi projeví nebo se předpokládá zájem více zájemců.

 

Výhody aukce pro prodávající

Prodávající má jistotu, že jeho nemovitost bude prodána zájemci, který nabídne nejlepší podmínky. Nejlepší nabídka neznamená automaticky nejvyšší cenu, ale do parametrů nabídky jsou zahrnuty i další podmínky, které jsou pro prodávajícího důležité. Kromě ceny, také nabízené termíny realizace, platební podmínky, požadavky na předání nemovitosti eventuálně další nabídky ze strany zájemce. O tom, na základě které nabídky bude prodej realizován rozhoduje výhradně prodávající, kterému jsou všechny nabídky předloženy k rozhodnutí.

Výhody aukce pro kupující

Kupujícím pak aukce zajišťuje rovné podmínky při nákupu nemovitosti v případě, že se sejde více zájemců. Nerozhoduje skutečnost, že zájemce přijde na prohlídku nemovitosti první, ale kvalita jeho nabídky. V případě, že se sejde více zájemců o nemovitost, tak nejsou zájemci o koupi tlačeni v konkurenci dalších zájemců k okamžitému rozhodnutí, ale jsou vyzváni k podání nabídek do stanoveného termínu, který zájemcům poskytuje dostatek času na zralé kupní rozhodnutí a následně nabídnutí nejlepších podmínek.

Jak prodej nemovitosti formou aukce probíhá?

  1. Připravíme pro vás kompletně podmínky soutěže o vaši nemovitost. Pravidla pro prodej nemovitosti v aukci si můžete přečíst v sekci Pravidla pro prodej nemovitostí v aukci
  2. Makléř zajistí kompletní propagaci nemovitosti, která osloví více potenciálních zájemců o koupi. K propagaci nemovitosti využíváme v maximální míře moderní prostředky, a to v online i offline podobě.
  3. Po uskutečnění prohlídek zájemci o koupi předloží nabídky, za jakou cenu, případně za jakých podmínek jsou ochotni vaši nemovitost koupit.
  4. Vy si jako prodávající vyberete kupní nabídku a podmínky, které nejvíce vyhovují vašim potřebám.
  5. Makléř se na základě Vašeho rozhodnutí spojí s výhercem soutěže a provede kroky k dokončení obchodu. V prvním kroku dořešíme s kupujícím podmínky financování, zajištění a způsob výplaty kupní ceny na váš účet a tyto podmínky zakotvíme v rezervační smlouvě. Ve druhém kroku uzavřeme třístrannou rezervační smlouvu, jejíž účastníkem jste vy jako prodávající, kupující a naše realitní kancelář, pomůžeme kupujícímu zajistit financování u banky a náš právník připraví návrh kupní smlouvy. Když kupující bude mít zajištěně finanční prostředky, tak ve třetím kroku uzavřeme kupní smlouvu a tu vložíme na katastrální úřad. Po provedení vkladu vlastnického práva ve prospěch kupujícího vyplatí uschovatel (banka, advokát či notář, to podle toho, na čem se s kupujícím dohodnete) peníze na váš účet a současně zajistíme fyzické předání nemovitosti.

Přihlašte se k odběru článků

Jednou do měsíce tipy a rady e-mailem zdarma

zpracováním osobních údajů